Kľúčový hráč kanadského tímu na MS v hokeji 2019 dohral, v zápase so Slovenskom utrpel zranenie

KOŠICE 15. mája (WebNoviny.sk) – Obranca Brandon Montour nepomôže kanadskej hokejovej reprezentácii vo zvyšku 83. majstrovstiev sveta v Bratislave a Košiciach.

Ohúrení pracovnou morálkou

Zadák Buffala Sabres utrpel v pondelňajšom zápase proti Slovensku zranenie v dolnej časti tela, ktoré mu nedovolí zasiahnuť do nasledujúcich duelov.

“Je smutné, že sme prišli o takého hráča. Bol to kľúčový muž našej zostavy, ktorý veľmi pomáhal tímu. Boli sme ohúrení jeho pracovnou morálkou na ľade aj mimo neho. Želáme mu skoré uzdravenie,” uviedol člen realizačného tímu “javorových listov” Jason Botterill.

V troch zápasoch nezískal bod

Dvadsaťpäťročný Montour odohral pri svojej premiére na svetovom šampionáte tri zápasy bez bodového zisku a zo zranenia sa bude zotavovať v Buffale.

Kanaďania figurujú na priebežnej tretej priečke tabuľky košickej A-skupiny, keď v troch súbojoch získali šesť bodov. Informácie priniesol oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Slovensko – Kanada

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: kanadská hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kľúčový hráč kanadského tímu na MS v hokeji 2019 dohral, v zápase so Slovenskom utrpel zranenie © SITA Všetky práva vyhradené.