Klus: Bezpečnosť Slovenska vyhrala nad nechutným divadlom, lžami a politikárčením

9.2.2022 (Webnoviny.sk) – Pravda a odvaha postaviť sa za bezpečnosť Slovenska vyhrali nad nechutným divadlom, lžami a politikárčením.

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) týmito slovami reagoval na stredajšie schválenie dohody o obrannej spolupráci s USA. Napísal to vo svojom profile na sociálnej sieti.

Poďakovanie hlasujúcim poslancom

Klus sa poďakoval poslancom, ktorí za zmluvu hlasovali. Ocenil, že sa nezľakli, keď ich „demagógovia a nebezpeční populisti bombardovali z každej strany“. Podľa štátneho tajomníka tak dokázali, že nestratili odvahu urobiť aj náročné rozhodnutie a že zostali proslovenskí.

„Potvrdilo sa, že väčšine členov súčasnej koalície nie sú bezpečnosť, stabilita, ale aj spoločná euroatlantická zodpovednosť a samotná budúcnosť Slovenska ukradnuté,“ vyhlásil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Slovensko je sebavedomý štát

Štátny tajomník skonštatoval, že v stredu sa opätovne potvrdilo, že Slovensko je sebavedomý štát, ktorý si uvedomuje svoje práva, povinnosti a plní aj svoje medzinárodné záväzky. „Preto neváhame pomôcť našim spojencom či susedom, keď sú v zložitej situácii či v ohrození. Ich bezpečnosť je totiž naša bezpečnosť,“ uzavrel.

Poslanci Národnej rady SR v stredu vyslovili súhlas s Dohodou o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických. Za je prijatie hlasovalo 79 poslancov zo 140 prítomných. Na vyslovenie súhlasu s dohodou bolo potrebných aspoň 76 hlasov, teda nadpolovičná väčšina zo všetkých 150 poslancov.

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus: Bezpečnosť Slovenska vyhrala nad nechutným divadlom, lžami a politikárčením © SITA Všetky práva vyhradené.