Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Kňaz zaútočil v Grécku na biskupov kyselinou, hrozilo mu vylúčenie z cirkvi pre drogy

Sita
Zdieľať

24.6.2021 (Webnoviny.sk) – V gréckych Aténach zatkli kňaza, ktorý podľa polície zaútočil kyselinou na siedmich biskupov tamojšej pravoslávnej cirkvi. Ako uviedol spravodajský portál BBC, útok sa stal v stredu popoludní počas disciplinárneho konania proti spomenutému 36-ročnému kňazovi.

Traja biskupi skončili po útoku v nemocnici s popáleninami, prevažne na tvári. Hospitalizovať museli aj strážnika pri bráne kláštora a policajta, ktorý sa biskupom snažil pomôcť.

Podozrivému kňazovi hrozilo vylúčenie z cirkvi, keďže bol obvinený z účasti na obchodovaní s drogami. Podľa miestnych médií sa biskupi stretli, aby diskutovali o tom, že ho zbavia kňazstva, keďže v júni 2018 ho údajne pristihli, že mal pri sebe 1,8 gramu kokaínu.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyjadril „hlboké zarmútenie“ a ubezpečil, že štát ponúkne všetku možnú lekársku pomoc na rýchle zotavenie obetí.

Viac k témam: biskupi, kňaz, kokaín, útok kyselinou, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kňaz zaútočil v Grécku na biskupov kyselinou, hrozilo mu vylúčenie z cirkvi pre drogy © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X