Knižná novinka Kam miznú vaše peniaze ukáže Slovákom, ako sa dostať do plusu

0
Knižná novinka Kam miznú vaše peniaze ukáže Slovákom, ako sa dostať do plusu

29.9.2020 (Webnoviny.sk) – Kniha Martiny Valachovej vznikla v čase, keď koronakríza naplno odkryla fakt, že až 80% Slovákov nemá rezervy na viac ako 3 mesiace života.

Keď sa na jar zastavil život a odrazu sa všetko zavrelo, v médiách som neustále počúvala o tom, ako Slováci nie sú pripravení na nemajú žiadnu finančnú rezervu. Dokonca niektorí ani len na 3 mesiace života. Zdalo sa mi to neuveriteľné,“ hovorí autorka knihy Kam miznú vaše peniaze Martina Valachová. Rozhodla sa preto overiť si tieto tvrdenia v praxi a oslovila svojich priateľov a známych. Na svoje veľké prekvapenie zistila, že mnohí z nich sú v podobnej situácii. To ju nakoplo a napísala knihu, ktorá je poučná, no nenájdete v nej žiadne frázy, ani poučky. “ Vychádzala som z vlastných skúseností a celoživotnej rutiny, ku ktorej ma priviedli okolnosti môjho detstva, mladosti a moja babka„, hovorí Martina.

Kniha môže byť prínosná pre ľudí, ktorí si myslia, že zarábajú málo – a teda logicky, nič nevedia odložiť. Zistia, že vedia. No môže byť prínosom aj pre ľudí, ktorí zarábajú nadštandardne.

Keď som dávala čítať rukopis mojej známej, ktorej príjem sa hýbe v tisícoch mesačne, knihu si hneď objednala. Jej rezerva je totiž NULA. Všetky tie peniaze prichádzajú a hneď aj miznú. A ona nevie KAM!“ dopĺňa Martina.

Kniha obsahuje aj Cvičebnicu nového života, ktorá pomôže čitateľovi nastaviť si nové návyky v narábaní s peniazmi. Bude ho sprevádzať prvé tri mesiace, na konci ktorých sa dostane na cestu života v pluse.

V knihe sa stretnete aj s autorskými textami Veroniky Boškovej (o tom, ak sa dá lepšie a výhodnejšie nakupovať v online), Alexandry Vrábelovej (píše na tému stylingu a ako ušetriť na oblečení), Jasny Bosnič Opavskej (rady interiérovej dizajnérky, ako investovať do nehnuteľnosti, aby nestrácala na hodnote), Martina Milera (psychológia pri nakupovaní a vplyv marketingu na nákupné rozhodnutia), Miroslava Dudláka a Evy Jurdíkovej (ako viesť kvalitný život aj vďaka zdieľanej ekonomike), Nely Sullens (koučka a trénerka zdravých návykov a jej rýchle a zdravé varenie) a Dušana Martinčoka (ako viesť kvalitný život a vzťahy naprieč generáciami).

Knihu editovala Soňa Adamčík Borušovičová, zakladateľka Literárneho domu. O jazykové korektúry sa postarala Katarína Málková. Grafický dizajn a vizuál spracovala Veronika Bošková. Fotografie autorky knihy sú od Gabriely Teplickej. Tlač a výrobu manažovalo Polygrafické centrum za osobného nasadenia Milana Baláža. Knihu vydala spoločnosť INFINITY SERVICES, s.r.o.

Kniha bude dostupná aj v kníhkupectvách. Aktuálne sa dá kúpiť na stránke autorky.

Ak sa chcete naučiť narábať s peniazmi, kúpte si moju knihu. Ak máte vo svojom okolí niekoho, komu by pomohla vymotať sa zo spotrebiteľskej špirály, kúpte mu ju ako darček.“, uzatvára Martina Valachová.

O autorke:

Martina Valachová vedie Inštitút Trvalého Rozvoja 40plus a je editor in chief Online Magazínu 40plus. Venuje sa obchodu a marketingu v rámci vlastnej agentúry. V minulosti pôsobila vo vedení viacerých slovenských aj zahraničných spoločností. Kniha Kam miznú Vaše peniaze je jej autorským debutom.

Informačný servis

Viac k témam: Kam miznú vaše peniaze, kniha
Zdroj: Webnoviny.sk – Knižná novinka Kam miznú vaše peniaze ukáže Slovákom, ako sa dostať do plusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu