Podnikateľ Suchoba sa počas výsluchu priznal v kauzách Očistec aj Mýtnik

27.3.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. marca 2021, 12:37

Podnikateľ Michal S. sa pri výsluchu priznal v kauze Očistec. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Slovenská polícia v sobotu vypočúva Michala S. cez telemost medzi Bratislavou a Abú Zabí, kde sa muž aktuálne nachádza. Tamojšia polícia mu zabavila cestovný pas, slovenská strana už požiadala o jeho vydanie.

Za úplatok sa malo prerušiť vyšetrovanie

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít M. vypovedá, že ho Michal S. v roku 2017 oslovil v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Medúza Group.

Ľudovít M. mal prostredníctvom svojich kontaktov na NAKA za úplatok 70-tisíc eur od Michala S. zabezpečiť, aby vyšetrovanie tejto kauzy prerušili, alebo úplne zastavili. Informoval o tom v polovici marca portál Zoznam.sk.

Vypovedal aj ku druhej kauze

Michal S. figuruje aj v kauze Mýtnik, ku ktorej v sobotu ráno rovnako vypovedá. Počas éry šéfovania Františka I. sa mali dohadzovať miliónové zákazky daniarov IT firme Allexis Michala S., pod kontrolou oligarchu Jozefa B.

Dnes sú všetci traja obvinení z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, oligarcha Jozef B. aj z prijímania úplatku.

Priznanie ku skutkov v kauze Mýtnik

Podľa informácií portálu Aktuality.sk sa mal Michal S. priznať aj v kauze Mýtnik.

„Môžem potvrdiť, že sa priznal ku skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu, avšak jeho dnešná výpoveď značnou mierou mení optiku na niektoré skutkové tvrdenia, ktoré sú uvedené v jednotlivých uzneseniach,“ potvrdil portálu právny zástupca Michala S. Miroslav Ivanovič.

Viac k témam: akcia “Mýtnik”, akcia “Očistec”, úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Suchoba sa počas výsluchu priznal v kauzách Očistec aj Mýtnik © SITA Všetky práva vyhradené.