Koaličná rada bude bez Bugára rokovať nielen o daňových zákonoch, ale aj o voľbe ústavných sudcov

BRATISLAVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Lídri koaličných strán na najbližšom stretnutí budú rokovať o balíku daňových a ekonomických zákonov, ako aj o stále aktuálnej téme voľby ústavných sudcov.

Rokovania nebudú ľahké

Uviedla to pre agentúru SITA hovorkyňa vládnej strany Most-Híd Klára Debnár s tým, že ak sa stretnutie koaličných lídrov uskutoční budúci týždeň, uskutoční sa bez účasti predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára.

Šéfa Mosta-Híd pre jeho zdravotné dôvody zastúpi minister životného prostredia László Sólymos a predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák.

„Už teraz je jasné, že rokovania o návrhoch tzv. daňových zákonov nebudú ľahké ani jednoduché. Naše návrhy sú koncipované tak, aby vyrovnaný rozpočet neohrozovali. Zaťaženie ďalších vlád naším cieľom určite nie je,“ uviedla Debnár. Podľa návrhu novely zákona o dani z príjmov by mohli pracujúci a živnostníci od budúceho roka na daniach ročne ušetriť desiatky eur.

Nižšie odvody do Sociálnej poisťovne

Novelou zákona o sociálnom poistení chcú zase znížiť odvody do Sociálnej poisťovne. Témou koaličného rokovania budú návrhy z dielne koaličnej SNS na zníženie dane z príjmov právnických osôb na 15 percent, zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na všetky potraviny na 10 percent, zníženie DPH pre printové médiá na 10 percent, zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov a zavedenie povinnosti uvádzať pôvod mäsa aj v reštauračných a stravovacích zariadeniach. Národniari návrhy predložili na aprílovú schôdzu bez predchádzajúcej dohody s koaličnými partnermi.

Rokovania o týchto návrhoch sa budú týkať aj nového ministra financií Ladislava Kamenického. „Vláda v spolupráci s ministrom Petrom Kažimírom prvýkrát dosiahla vyrovnaný rozpočet. Od pána Kamenického očakávame rovnaké výsledky a prístup, aký reprezentoval a dosiahol jeho predchodca. Most-Híd by rád pokračoval v tomto zodpovednom prístupe,“ uviedla Debnár.

Viac k témam: koaličná rada, Most-Híd, Smer-SD, SNS
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná rada bude bez Bugára rokovať nielen o daňových zákonoch, ale aj o voľbe ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.