Domov Správy Slovensko Kočner možno dostane ďalšie tri roky väzenia, pokračuje pojednávanie v kauze motákov...

Kočner možno dostane ďalšie tri roky väzenia, pokračuje pojednávanie v kauze motákov (video)

2.12.2021 (Webnoviny.sk) – Úhrnný a súhrnný trest vo výške 22 rokov navrhol vo štvrtok v rámci záverečnej reči prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne Branislav Murgaš v kauze takzvaných motákov obžalovanému Marianovi Kočnerovi.

Ak by mu Okresný súd Bratislava I vyhovel, znamenalo by to navýšenie aktuálneho trestu 19 rokov, ktorý si Kočner odpykáva za kauzu televíznych zmeniek o tri roky.

Podľa prokurátora totiž bola vina obžalovaného z trestného činu krivej výpovede a krivej prísahy preukázaná v celom rozsahu.

Súd odmietol vypočuť Makóa

Obhajca obžalovaného Martin Pohovej naopak uviedol, že v neprospech Kočnera vypovedá len svedok Peter Tóth, pričom všetci ostatní vypočutí svedkovia vypovedajú opačne.

Obhajoba ešte pred ukončením dokazovania navrhla vypočuť bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa, keďže podľa nich v jednej jeho výpovedi uviedol skutočnosti, ktoré znižujú dôveryhodnosť Tótha. Súd však návrhu nevyhovel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kočner sa cíti byť nevinný

Podľa obžaloby v období od júla do septembra 2018 poslal Kočner z väzby, kde bol umiestnený pre kauzu televíznych zmeniek, prostredníctvom advokáta Andreja Šabíka list bývalému príslušníkovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Petrovi Tóthovi.

V ňom ho žiadal, aby presvedčil osobu menom Roman Osuský, aby vo veci zmeniek vypovedal. Mal konkrétne uviesť, že ako príslušník Slovenskej informačnej služby už v roku 2000 vedel o existencii miliónových zmeniek. Stretnutie Tótha a Osuského sa však nakoniec nekonalo.

Kočner sa podľa obžaloby týmto dopustil trestného činu marenia spravodlivosti. Súd však na júnovom verejnom zasadnutí zmenil kvalifikáciu skutku na trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy. Samotný Kočner sa v tejto veci cíti byť nevinný.

Viac k témam: Falšovanie zmeniek, Motáky, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kočner možno dostane ďalšie tri roky väzenia, pokračuje pojednávanie v kauze motákov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version