Kočnera obžalovali v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej

21.10.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. októbra, 11:06

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd 21. októbra obžalobu na obvinených T. Sz., M. M., A. Zs. a M. K. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a pre ďalšie trestné činy. Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy,“ uviedla hovorkyňa s tým, že jeden skutok sa týka vraždy poškodeného Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhý skutok sa týka vraždy Petra Molnára.

Spis má 25-tisíc strán

„Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh, medzi ktorým sú aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Obžaloba má 93 strán. Prokurátor navrhuje vypočuť okrem obvinených a poškodených, ďalších 24 svedkov a prečítať výpovede ďalších 49 svedkov, vypočuť niekoľko znalcov a oboznámiť rozsiahly spisový materiál,“ uviedla Tökölyová. Dodala, že v prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie voči Marianovi K. z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek, ktorý sa už prejednáva pred súdom.

Dohodu o vine musí odobriť súd

V prípade vraždy novinára a jeho partnerky čelia obvineniu aj Tomáš S., Miroslav M. a Alena Zs. Pôvodne obvinený Zoltán A. bol vyčlenený na samostatné konanie a v prípade vystupuje ako svedok. S prokurátorom už uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú ešte musí odobriť súd.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Kočnera obžalovali v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej © SITA Všetky práva vyhradené.