Kolaps turizmu môže chudobnejším krajinám v tomto roku spôsobiť škodu viac ako bilión dolárov

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Kolaps medzinárodného turizmu v dôsledku pandémie koronavírusu by mohol globálnej ekonomike v tomto roku spôsobiť škodu v objeme až 2,4 bilióna dolárov. Nerovnomerná distribúcia vakcín poškodzuje hlavne rozvojové krajiny, ktoré sú výrazne závislé od zahraničných turistov. Informuje o tom portál cnn.com.

Rozvojové krajiny by sa podľa správy Konferencie Spojených národov pre obchod a rozvoj (UNCTAD) mohli na globálnych ekonomických stratách podieľať až 60 percentami, čiže sumou 1,4 bilióna dolárov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Napriek zmierneniu lockdownov a oživeniu cestovania v niektorých častiach sveta sa kríza turizmu zďaleka neskončila a polovica expertov oslovená Svetovou organizáciou turizmu (UNWTO) očakáva, že turizmus sa na úroveň roku 2019 dostane až v roku 2024 alebo aj neskôr. Podľa odhadov budú pokles cestovania znášať najmä také krajiny ako Turecko, Juhoafrická republika či Maldivy. Najmenej sa pokles turizmu podľa správy UNCTAD dotkne Severnej Ameriky, západnej Európy či Karibiku.

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolaps turizmu môže chudobnejším krajinám v tomto roku spôsobiť škodu viac ako bilión dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.