Komisárku pre deti v parlamente opäť nezvolili, nik nezískal dostatočný počet hlasov

0
Komisárku pre deti v parlamente opäť nezvolili, nik nezískal dostatočný počet hlasov

17.2.2022 (Webnoviny.sk) – Opakovaný pokus o zvolenie komisárky pre deti bol v parlamente neúspešný. Ani jedna z kandidátok nezískala dostatočný počet hlasov. Poslankyňa Katarína Hatráková (klub OĽaNO) dostala 51 zo 133 hlasov. Psychologičku Máriu Vargovú volilo 26 zo 133 poslancov Národnej rady SR (NR SR). Do opakovanej voľby postupujú obe kandidátky.

Hatrákovú navrhol predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš. Vargovú nominoval poslanec Ondrej Dostál (klub SaS).

Kandidátky sa uchádzali o pozíciu komisárky pre deti aj vlani koncom roka. Vtedy Hatrákovej k zvoleniu chýbal jeden hlas. Na zvolenie je potrebné, aby ju podporila nadpolovičná väčšina z prítomných poslancov.

Post komisárky pre deti doteraz zastávala bývalá ministerka práce a exposlankyňa strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Viera Tomanová. Mandát sa jej skončil minulý rok decembri. Vo funkcii bude dovtedy, kým parlament nezvolí novú komisárku alebo komisára.

Viac k témam: Komisár pre deti
Zdroj: Webnoviny.sk – Komisárku pre deti v parlamente opäť nezvolili, nik nezískal dostatočný počet hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu