Koncert pre zavraždeného novinára Kuciaka a jeho snúbenicu museli presunúť

PREŠOV 2. mája (WebNoviny.sk) – Organizátori Koncertu pre Martinu a Jána v Gregorovciach v okrese Prešov presunuli jeho konanie o dva týždne na sobotu 18. mája. Podujatie sa malo pôvodne uskutočniť v sobotu 4. mája na futbalovom ihrisku. Dôvodom zmeny je nepriaznivá predpoveď počasia na pôvodne avizovaný termín konania.

Koncert v deň výročia svadby

Druhý ročník koncertu sa mal pôvodne uskutočniť v deň 1. výročia plánovanej svadby Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka. Pre zlú poveternostnú situáciu sa ho ale organizátori rozhodli presunúť na 18. mája.

Nárazový vietor a dážď na mäkkom podloží futbalového ihriska by výrazne komplikovali bezpečnosť pri stavbe pódia a ďalšie prípravné práce,“ zdôvodnil presunutie akcie Anton Repka, PR & Media riaditeľ Pohoda Festival, ktorý akciu organizuje.

Na koncerte zahrá aj Richard Müller

Ako informovali organizátori, hlavná časť programu sa meniť nebude. Hlavnou hviezdou bude Richard Müller, ktorý v Gregorovciach zahrá hodinový koncert s kapelou. Vystúpi aj Katarína Koščová, Slovenský komorný orchester, folklórna skupina Javorníček z Hvozdnice, obce susediacej so Štiavnikom, odkiaľ pochádzal Ján Kuciak, a viacero zborov z celého Slovenska.

Súčasťou akcie budú aj vizuálne diela. Sochu Spojili nás vystaví Martin Dzurek a Jano Vajsábel, inštaláciu Nezabudneme zrealizuje Michal Kačmár. Podujatiu bude predchádzať svätá omša v miestnom kostole Narodenia Panny Márie.

Chceme si pripomenúť týchto dvoch mladých ľudí a zdôrazniť, že nezabudneme na príčinu ich smrti. Chceme tiež vyjadriť spolupatričnosť s ich rodinami a so všetkými, ktorých táto tragická udalosť spojila v úsilí meniť Slovensko k lepšiemu,“ uviedol o plánovanom koncerte organizátor Michal Kaščák. Okrem festivalu Pohoda sa na akcii podieľa klub Stromoradie a obec Gregorovce.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Vyšetrovanie potvrdilo, že vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

Viac k témam: koncert, Spomienkový koncert, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Koncert pre zavraždeného novinára Kuciaka a jeho snúbenicu museli presunúť © SITA Všetky práva vyhradené.