Konšpirátori chvália pokles prípadov COVID-19 v Česku, ide však o výsledok tvrdých opatrení

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Pokles počtu prípadov nákazy koronavírusu v Českej republike je výsledkom tvrdých opatrení. Polícia to uviedla na sociálnej sieti na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Odmietali nosenie rúšok

Reagovala tak na stránku „Bádateľ“, ktorá podľa nej na jednej strane odmieta nosenie rúšok a nabáda na porušovanie prijatých opatrení na Slovensku, na druhej strane však chváli epidemiologickú situáciu a rovnaké opatrenia prijaté v Česku.

Stránka „Bádateľ“ v statuse uviedla, že Česko zvládlo znížiť šírenie ochorenia COVID-19 aj bez celoplošného testovania. Polícia vysvetľuje, že pokles nových prípadov je výsledkom zákazu vychádzania, zhromažďovania, dvojmetrových rozostupov či nosenia rúšok.

Zákaz vychádzania a obmedzenie pohybu

Tie musí verejnosť v Česku povinne nosiť od stredy 21. októbra. Zároveň musí od stredy 28. októbra dodržiavať dvojmetrové odstupy, zhromažďovať sa nesmú viac než dve osoby a medzi 21:00 a 4:59 platí zákaz vychádzania a medzi 5:00 a 20:59 platí obmedzenie voľného pohybu. Od rovnakého termínu sa nesmú konať hromadné akcie a zakázaný je aj maloobchodný predaj a poskytovanie služieb v prevádzkach.

Viac o téme: Koronavírus

Celoplošné testovanie obyvateľstva síce Česká republika zaviesť neplánuje, zavádza ale cielené testovanie. Napriek tomu však plošne testuje v domovoch sociálnych služieb a v domovoch seniorov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: hoax, Koronavírus COVID-19 v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – Konšpirátori chvália pokles prípadov COVID-19 v Česku, ide však o výsledok tvrdých opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.