Korčok: Európska únia je pripravená Slovensku pomôcť so situáciou na hraniciach

1.3.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) je pripravená pomôcť Slovensku pri vyriešení situácie na slovensko-ukrajinskej hranici. Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal po stretnutí s eurokomisárkou pre vnútorné záležitosti Ylvou Johanssonovou. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vláda SR urobila celý rad krokov pre čo najlepšie zvládanie prílevu utečencov. V súčasnej situácii však čelíme bezprecedentnej vlne, preto som rád, že a členské štáty sú pripravené nám pomôcť,“ vyhlásil Korčok.

Doplnil, že Slovensko už identifikovalo požiadavky pre materiálnu a humanitárnu pomoc a pre ich získanie aktivovalo Európsky mechanizmus civilnej ochrany. „Som hrdý, že pomoc poskytuje celé Slovensko – štátne inštitúcie, mimovládny sektor, súkromné firmy aj obrovské množstvo darcov a dobrovoľníkov z radov bežných ľudí,“ uzavrel minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Európska únia je pripravená Slovensku pomôcť so situáciou na hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.