Korčok: Na Slovensko by mohli prísť so súhlasom vlády a parlamentu stovky vojakov NATO

25.2.2022 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) verí, že v najbližších hodinách ruské útoky nebudú eskalovať. Povedal to vo štvrtkovej diskusnej relácii Na hrane televízie Joj. Kde sa však ruské útoky zastavia, minister nevedel povedať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako ďalej uviedol, slovenské územie je územie, ktoré je chránené spojencami severoatlantickej aliancie NATO a podľa jeho slov sme nemohli urobiť lepšie, keď sme sa pred rokmi stalo členmi NATO a Európskej únie (EÚ), čo „chudáci Ukrajinci” nemajú. „Keby len jeden granát padol na územie niektorého členského štátu NATO, je to vnímané ako útok na všetkých členov a odpoveď bude rázna. Toho si musí byť vedomý aj ruský prezident Vladimir Putin,” ozrejmil Korčok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Šéf slovenskej diplomacie tiež povedal, že na Slovensko by mohli prísť stovky vojakov severoatlantickej aliancie NATO. Rozhodnutie by malo byť rýchle a so súhlasom vlády a parlamentu. „Sme na Slovensku pripravení takýto kontingent prijať,” doplnil.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Na Slovensko by mohli prísť so súhlasom vlády a parlamentu stovky vojakov NATO © SITA Všetky práva vyhradené.