Home Ekonomika Koronakríza znižuje počet pracujúcich cudzincov na Slovensku, ubúdajú Ukrajinci aj Srbi

Koronakríza znižuje počet pracujúcich cudzincov na Slovensku, ubúdajú Ukrajinci aj Srbi

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára tohto roka u nás pracovalo 78,2-tisíca občanov z iných krajín, ku koncu júla sa ich počet postupne znížil na 73,9-tisíca. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 971 cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V júli ich na slovenskom trhu práce ubudlo 107, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 21,3-tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 184 osôb na 12,2-tisíca.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8,1-tisíca, nasledovali Česi s 5,9-tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5-tisíc.

Vyše štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu júla tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 20,7-tisíca cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 7,6-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,3-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len desať cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci júla v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronakríza znižuje počet pracujúcich cudzincov na Slovensku, ubúdajú Ukrajinci aj Srbi © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version