Koronavírus porazíme len spoločne, Slovensko daruje vakcíny od AstraZenecy Ukrajine aj Čiernej Hore

0
Koronavírus porazíme len spoločne, Slovensko daruje vakcíny od AstraZenecy Ukrajine aj Čiernej Hore

23.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko daruje Ukrajine 60-tisíc vakcín od výrobcu AstraZeneca a 10-tisíc rovnakých vakcín dá Čiernej Hore. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Slovensko tak urobí v rámci úsilia Európskej únie (EÚ) a jej členských štátov, ktoré je zamerané na podporu tretích krajín v boji s ochorením COVID-19 prostredníctvom zdieľania vakcín.

Viac o téme: Koronavírus

„Darovaním vakcín Ukrajine a Čiernej Hore vyjadrujeme solidaritu s týmito dôležitými zahraničnými partnermi a prispievame k boju s ochorením COVID-19 na globálnej úrovni. Očkovanie považujem za najúčinnejší spôsob boja s pandémiou a je dôležité, aby očkovacie látky boli k dispozícii tam, kde sú v danom momente najviac potrebné. Zdieľaním vakcín so zahraničnými partnermi zároveň pomáhame aj sebe, keďže pandémiu nemôžeme poraziť v rámci hraníc jedného štátu,“ uviedol šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS).

Poskytnutie vakcín zabezpečuje Ministerstvo zdravotníctva SR v koordinácii s rezortami diplomacie a vnútra. Darovanie vakcín tretím krajinám je zároveň koordinované s Európskou komisiou.

Viac k témam: Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus porazíme len spoločne, Slovensko daruje vakcíny od AstraZenecy Ukrajine aj Čiernej Hore © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu