Koronavírus spôsobil zrušenie aj odloženie ďalších pretekov, pôvodne mal na nich štartovať aj Sagan

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Talianski organizátori sa po štvrtkovom odložení víkendovej cyklistickej klasiky Strade Bianche rozhodli odložiť či zrušiť aj ďalšie podujatia – etapové preteky Tirreno-Adriatico (11. – 17. 3.), Okolo Sicílie (1. – 4. 4.) a klasiku Miláno – San Remo (21. 3.).

Kým v prípade podujatia Tirreno-Adriatico ide o odloženia na neurčito, pri ďalších dvoch o zrušenie pre rok 2020. Agentúre SITA to potvrdila spoločnosť RCS Sport prostredníctvom tlačovej správy.

Štartovať mal aj Sagan

Na väčšine týchto podujatí v Taliansku pôvodne plánoval štartovať aj Slovák Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe či ďalší poprední pretekári. Dôvodom odloženia je šíriaci sa koronavírus COVID-19.

Peter Sagan aj jeho brat Juraj napokon budú štartovať na cyklistických etapových pretekoch Paríž – Nice (8. – 15. marca). Po takmer desiatich rokoch tak opäť absolvuje preteky, na ktorých sa dočkal svojich prvých profesionálnych víťazstiev.

Športové udalosti budú bez divákov

Talianska vláda ešte v stredu večer rozhodla, že všetky športové podujatia v Taliansku sa až do 3. apríla 2020 musia konať bez účasti divákov. Dôvodom tohto rozhodnutia je čo najväčšie zamedzenie šírenia nového koronavírusu v krajine.

Práve Taliansko sa stalo európskym epicentrom šírenia nákazy ochorením COVID-19. V Taliansku zomrelo už takmer 150 osôb a takmer 4000 ich je nakazených.

Súčasťou stredajšieho nariadenia talianskej vlády je aj zatvorenie všetkých škôl a univerzít do 15. marca. Naďalej platí, že dočasne je pozastavené organizovanie všetkých športových podujatí v regiónoch Lombardsko, Benátsko a Emilia Romagna.

Viac k témam: COVID-19, koronavírus, Miláno – San Remo, Paríž-Nice, Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, zrušenie pretekov
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus spôsobil zrušenie aj odloženie ďalších pretekov, pôvodne mal na nich štartovať aj Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.