Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Hudba Kultúra

„Kosatky“ z Vancouveru dusí koronavírus. Klub má jasný cieľ, dokončiť sezónu NHL

Sita
Zdieľať

10.4.2021 (Webnoviny.sk) – V kanadskom klube Vancouver Canucks si dali cieľ dokončiť túto sezónu zámorskej hokejovej NHL 2020/2021. V organizácii “kosatiek” malo v ostatných dňoch pozitívny test na koronavírus až 21 hráčov a štyria členovia realizačného tímu.

Podľa generálneho manažéra Jima Benninga sa však už niektorí hokejisti v piatok cítili omnoho lepšie.

Nikto nie je vinníkom

Lekár mužstva Jim Bovard potvrdil, že u pozitívne testovaných nastala “celá škála” symptómov ochorenia COVID-19, no nikto z nakazených nemusel byť hospitalizovaný.

Podľa vancouverských zdravotníckych orgánov sledovanie kontaktov ukázalo, že ohnisko v tíme Canucks vyvolala nemenovaná osoba, ktorá sa infikovala v “komunitnom prostredí”.

“Rýchle šírenie infekcie v celom tíme naznačuje súvislosť medzi kontaktmi a prvotným prípadom,” uvádza sa vo vyhlásení Canucks.

“Neexistuje žiadny vinník. Všetci počas ostatného roka neskutočne tvrdo pracovali, aby sa s týmto ochorením nestretli, no vidíme, že napriek ich maximálnemu úsiliu sa to môže stať. Nie je to náhoda. Bolo to dané tým, čo sa deje v našej širšej komunite,” povedal Bovard.

Chcú dobehnúť zameškané

Kanadská provincia Britská Kolumbia, kde leží i Vancouver, zaznamenala vo štvrtok rekordných 1293 prípadov koronavírusu.

Lekári a zamestnanci klubu by sa mali v najbližšom čase stretnúť so zdravotníckymi pracovníkmi, aby prediskutovali, kedy môžu Canucks opäť otvoriť svoje zariadenia a dostať hráčov späť na ľad. Podľa Bovarda bude konečné rozhodnutie na úradoch.

Vancouver sa naposledy predstavil v zápase NHL ešte 24. marca, keď doma podľahol Winnipegu Jets 1:5. V klube sú však optimisti a dúfajú, že dobehnú zameškané, hoci aj za cenu nahusteného programu.

“Budeme úzko spolupracovať s NHL, aby sme sa pokúsili nastaviť harmonogram zápasov,” skonštatoval GM Vancouveru Benning.

Viac k témam: Koronavírus, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – „Kosatky“ z Vancouveru dusí koronavírus. Klub má jasný cieľ, dokončiť sezónu NHL © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X