Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom

21.10.2021 (Webnoviny.sk) – Mestská polícia mesta Košice (MsP) zriadila svoje vysunuté pracovisko v budove Historickej radnice na Hlavnej ulici.

Pracovisko zriadili za účelom zvýšenia bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov mesta Košice, a tiež za účelom priblíženia sa k obyvateľov a návštevníkom mesta.

Vhodný priestor hľadali dlho

Na tlačovej konferencii o tom informoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a náčelník MsP Slavomír Pavelčák.

„Už dlho sme hľadali vhodný priestor a dnes môžeme oznámiť, že mestská polícia bude mať svoje vysunuté pracovisko priamo tu na Hlavnej ulici, aby sme boli bližšie k občanom, bližšie ku všetkým tým, ktorí potrebujú pomoc. V týchto priestoroch bude sídliť aj pohotovostná jednotka, ktorá bude fungovať 24 hodín denne sedem dni v týždni a samotné pracovné hodiny pre verejnosť budú od 7:00 do 19:00″, uviedol Polaček.

Nové pracovisko bude tiež poskytovať informácie súvisiace s kompetenciami mesta Košice.

Zriadenie pracoviska trvalo mesiac

Službukonajúci pracovník bude vedieť pomôcť návštevníkom zorientovať sa alebo nasmerovať občana tak, aby ten nemusel komplikovane zisťovať informácie.

Zariadenie nového vysunutého pracoviska trvalo približne jeden mesiac a vynaložené náklady na kancelárske zariadenie predstavovali sumu takmer 7-tisíc eur.

Mestská polícia mesta Košice má celkovo 285 mestských policajtov, na novom vysunutom pracovisku bude sídliť 19 príslušníkov Pohotovostnej ochrannej jednotky.

Viac k témam: Mestská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom © SITA Všetky práva vyhradené.