Košická Steel Aréna je v kritickej finančnej situácii, potrebuje strategického partnera

26.11.2020 (Webnoviny.sk) – Odstúpenie prezidenta o. z. Košická aréna Pavla Miškova a ukončenie pôsobenia Igora Havrilu v pozícii generálneho manažéra Steel Arény akceptovali účastníci Valného zhromaždenia aj Správnej rady občianskeho združenia (OZ) Košická aréna, ktoré prevádzkuje hokejovú Steel Arénu v Košiciach.

Pavla Miškova nahradí viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie spoločnosti U. S. Steel Košice David Hathaway.

Chýba viac podporovateľov

Z postu prvej viceprezidentky odstúpila aj Oľga Černá, na ktorej miesto nastúpi Lukáš Mrázko z U. S. Steelu Košice. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Všetci sa zhodli na potrebe vyriešenia vážnej finančnej situácie, v ktorej sa momentálne Steel Aréna nachádza.

Okrem možnosti finančného dotovania o. z. Košická aréna zo strany podielnikov na hlasovacích právach je aj nájdenie strategického partnera, ktorého meno by niesol hokejový štadión.

„Nastal ten správny čas otvoriť priestor pre všetkých, ktorí chcú pomôcť s hokejom, ale aj kultúrou v Košiciach. Je totiž potrebné, aby mala Steel Aréna viac podporovateľov a tých, ktorí chcú spolupracovať. Tiež by sme chceli vidieť viac firiem, ktoré prídu a ukážu, že sa chcú podieľať na jej ďalšom rozvoji,“ uviedol nový predseda Správnej rady a prezident o. z. Košická aréna David Hathaway.

Zmeny by mali viesť k zlepšeniu

Podľa primátora mesta Jaroslava Polačeka (nezávislý) je Steel Aréna v kritickej finančnej situácii.

„Chcel by som poďakovať doterajšiemu manažmentu haly a vedeniu občianskeho združenia za všetko pozitívne, čo vo svojich funkciách urobili pre Steel Arénu. Finančná situácia je naozaj vážna, a preto sme sa v spolupráci s ďalšími podielnikmi na hlasovacích právach dohodli na zmenách, ktoré by mali viesť k oživeniu a zlepšeniu finančnej kondície Steel Arény,“ uviedol Polaček.

Primátor pripomenul, že mesto v roku 2020 do hokeja investovalo takmer 250-tisíc eur, z čoho na financovanie prevádzky a investícií v Steel Aréne je v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 130-tisíc eur.

Viac k témam: Steel Aréna v Košiciach
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická Steel Aréna je v kritickej finančnej situácii, potrebuje strategického partnera © SITA Všetky práva vyhradené.