Kouč českej hokejovej reprezentácie prekonal COVID-19, s chorobou musel bojovať v nemocnici

29.3.2021 (Webnoviny.sk) – Tréner českej hokejovej reprezentácie Filip Pešán v marci prekonal ochorenie COVID-19. Situácia bola natoľko vážna, že 43-ročnému koučovi museli pomáhať lekári, s koronavírusom bojoval v nemocnici.

Pešán sa na poslednú chvíľu musel ospravedlniť z neúčasti na tlačovej konferencii, kde predstavitelia Českého hokeja predstavili návrhy zmien v mládežníckom hokeji.

Nebol schopný chodiť

“Materiály sme dlho spoločne pripravovali, ale pár dní pred tlačovkou sa do mňa nepríjemne oprel covid a nebol som schopný ani chodiť, nie to hovoriť,” napísal Pešán na twitteri, upozornil na to web hokej.cz.

“Túto chorobu nemožno podceňovať a vďaka všetkým zdravotníkom, ktorí sa o mňa niekoľko dní v nemocnici starali,” odkázal Pešán.

Česká seniorská reprezentácia začne už v utorok 30. marca so spoločnou prípravou na majstrovstvá sveta, ktorá na prelome mája a júna bude hostiť lotyšská Riga.

Česi súpermi Slovákov

Česi budú v základnej A-skupine súpermi Slovákov, okrem toho si zmerajú sily aj s Rusmi, Švédmi, Švajčiarmi, Dánmi, Bielorusmi a Britmi.

Prvý zraz národného tímu ČR v Prahe bude aj s Pešánom. K dispozícii bude mať 23 hráčov, ktorí už skončili na klubovej úrovni. Väčšinou ide o hokejistov z domácej extraligy, ku ktorým sa pridá trio z ruskej KHL.

“Veľmi sa teším na zraz,” uviedol hlavný kouč reprezentácie ČR.

Viac k témam: česká hokejová reprezentácia, Koronavírus, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Kouč českej hokejovej reprezentácie prekonal COVID-19, s chorobou musel bojovať v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.