Krajniak si za výberom riaditeľov úradov práce stojí a očakáva výsledky, inak ich vymení

0
Krajniak si za výberom riaditeľov úradov práce stojí a očakáva výsledky, inak ich vymení

23.7.2020 (Webnoviny.sk) – Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) odmieta kritiku predstaviteľov strany Progresívne Slovensko, že dosadzuje svojich straníckych funkcionárov a blízkych spolupracovníkov na miesta šéfov úradov práce.

„Ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny zodpovedám za výkon politiky v oblasti zamestnanosti, a preto považujem za správne, aby som mal vplyv na menovanie a odvolávanie riadiacich manažérov na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny,“ uviedol minister pre agentúru SITA.

Krajniak sa odmieta skrývať za výberové konania

Ako šéf rezortu práce a sociálnych vecí sa nechce skrývať za výberové konania. „Sú to moje personálne rozhodnutia, za ktorými si stojím,“ zdôraznil.

Ako ďalej uviedol Krajniak, pri rozhodovaní o každom novom riaditeľovi mal k dispozícii viacerých kandidátov. „S veľkou väčšinou novovymenovaných riaditeľov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny som sa stretol osobne, na ďalších som získal natoľko kvalitné manažérske referencie, že som nepovažoval za potrebné viesť s nimi osobný pohovor,“ povedal.

Ak im to nepôjde, po roku ich vymení

Zdôraznil, že nie je pre neho podstatné, členom akej politickej strany boli alebo sú riaditelia úradov práce, sociálnych vecí a rodiny. „Očakávam od nich výsledky. Podľa vyhodnotenia výsledkov ich práce budú po roku vo funkcii pokračovať, alebo budú vymenení,“ tvrdí Krajniak.

Minister práce a sociálnych vecí zároveň upozornil na to, že doteraz boli napriek deklarovaným výberovým konaniam riaditelia úradov práce, sociálnych vecí a rodiny prerozdelení podľa straníckeho kľúča v počte 27 Smer-SD, 8 Most-Híd, 7 SNS a 1 Sieť. „V takomto divadle pokračovať nebudem,“ dodal minister.

Viac k témam: riaditeľ, úrad práce
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak si za výberom riaditeľov úradov práce stojí a očakáva výsledky, inak ich vymení © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu