Akú akčnú vec urobila kráľovná Alžbeta II. po prvýkrát od začiatku pandémie?

Britská kráľovná Alžbeta II. si bola zajazdiť na koni v areáli hradu Windsor. Stalo sa tak vôbec po prvý raz, odkedy sa utiahla do ústrania pre hrozbu koronavírusu.

Deväťdesiatštyriročnú panovníčku zachytávajú fotografie z víkendu počas slnečného počasia na jej 14-ročnom fellskom poníkovi menom Balmoral Fern.

Kráľovná je v izolácii

Alžbeta za normálnych okolností často jazdí v okolí Windsoru, ktorý je údajne jej obľúbeným kráľovským sídlom.

V súčasnosti sa tam nachádza v izolácii spolu so svojím manželom, 98-ročným vojvodom z Edinburghu, ako aj malým počtom personálu.

Alžbeta II. je od 6. februára 1952 kráľovná Spojeného kráľovstva a ďalších 17 štátov z windsorskej dynastie. Podľa dynastického práva nastúpila kráľovná Alžbeta na trón po smrti svojho otca Juraja VI.

Prečítajte si aj príbeh druhej najdlhšie vládnucej kráľovny Viktórie

Patrí do rizikovej skupiny

Pre vysoký vek patrí kráľovská dvojica do rizikovej skupiny, preto v súvislosti s nimi prijali počas pandémie mimoriadne opatrenia. Kráľovná v izolácii strávila aj svoje narodeniny 21. apríla.

Posledná verejná fotografia Alžbety II. pochádza z 19. marca, keď ju spolu s jej psom odvážali z Buckinghamského paláca do spomínaného sídla v grófstve Berkshire.

Na novej fotografii má na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené tvídové sako a jazdecké nohavice. Kráľovná je známou milovníčkou zvierat, najmä koní a psov.

Originál text z Twiteru: „The Queen is pictured riding Fern – a 14 year old Fell Pony – in Windsor Ho
me Park this weekend.“ The Royal Family (@RoyalFamily)

Zdroj: Webnoviny.sk – Kráľovná Alžbeta II. si bola prvýkrát od začiatku pandémie zajazdiť na koni (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

? Tento článok obsahuje partnerské odkazy. Ako to funguje? Ak si niečo kúpite pomocou odkazov v našich článkoch, môžeme zarobiť malú províziu za provízny predaj. Vy nezaplatíte nič navyše a podporíte tým portál Akčné ženy.