Krasokorčuliar Zhou strávil mesiac v izolácii, ale aj tak sa nakazil. Na ZOH stihne len záverečnú exhibíciu

0
Krasokorčuliar Zhou strávil mesiac v izolácii, ale aj tak sa nakazil. Na ZOH stihne len záverečnú exhibíciu

16.2.2022 (Webnoviny.sk) – Na zimné olympijské hry sa krasokorčuliar Vincent Zhou pripravoval tak svedomito, že sa na niekoľko mesiacov izoloval od okolitého sveta a robil všetko pre to, aby sa nenakazil koronavírusom. Táto snaha vyšla nazmar, pri testovaní 7. februára sa jeho test objavil medzi pozitívnymi.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Prišiel tak o možnosť štartovať v súťaži mužov. Teraz je z karantény vonku a plánuje sa predstaviť na záverečnej exhibícii, ktorá v nedeľu 20. 2. tradične ukončí súťaž krasokorčuliarov.

Bronzový medailista z MS 2019 mal pozitívny test deň po tom, ako stihol absolvovať preteky družstiev, v ktorých so svojim tímom získal striebro.

„Bolo to pre mňa emocionálne ťažké, takže som olympiádu neskôr nesledoval. Výsledky súťaží som však registroval a mám radosť z kamaráta Nathana Chena, ktorý získal zlato. Život v izolácii s Netflixom nie je to, čo na olympiáde chcete zažiť,“ skonštatoval Zhou.

Život v povinnej izolácii 21-ročnému Američanovi na diaľku spríjemnil aj krajan – spevák Josh Groban, na ktorého hudbu jazdil v krátkom programe. „Táto podpora mi veľmi pomohla zamknutému v izbe, oceňujem to a veľmi si to vážim,“ dodal Zhou.

Americký mladík sa po návrate zo ZOH v Pekingu plánuje doma čo najlepšie pripraviť na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v posledný marcový týždeň vo francúzskom Montpellieri.

Viac k témam: Koronavírus, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Krasokorčuliar Zhou strávil mesiac v izolácii, ale aj tak sa nakazil. Na ZOH stihne len záverečnú exhibíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie