Rusko nás nedokáže zlomiť, reagoval Zelenskyj na ďalšie útoky samovražedných dronov

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident v reakcii na ďalšie útoky samovražedných dronov odkázal, že Rusko aj tak Ukrajinu nezlomí. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Celú noc aj ráno nepriateľ terorizuje civilné obyvateľstvo. Kamikadze drony aj rakety útočia na celú Ukrajinu. V Kyjeve zasiahli obytnú budovu,“ napísal Volodymyr Zelenskyj na komunikačnej platforme Telegram. „Nepriateľ môže útočiť na naše mestá, ale nedokáže nás zlomiť. Okupanti dostanú spravodlivý trest a odsúdenie budúcich generácií. A my získame víťazstvo,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev (fotografie)

Ukrajinské hlavné mesto zasiahli najmenej štyri takzvané kamikadze drony a záchranári podľa tamojších úradov vytiahli z trosiek najmenej 18 preživších. Ukrajinské ozbrojené sily pritom informovali, že v skorých ranných hodinách v pondelok zničili desiatky iránskych samovražedných dronov Šáhid-136. Moskva tak pokračuje v útokoch na civilné ciele po tom, ako minulý týždeň na Ukrajinu vypálila stovky rakiet.

Viac k témam: Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko nás nedokáže zlomiť, reagoval Zelenskyj na ďalšie útoky samovražedných dronov © SITA Všetky práva vyhradené.