Kritika Čaputovej voči justícii je podľa Gála na mieste, je dôležité zmeniť systém k lepšiemu

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Kritika prezidentky Zuzany Čaputovej voči justícii je na mieste. Podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) je dôležité, aby sa angažovala v súdnictve aj mladšia generácia, ktorá nečelí podozreniam či škandálom.

Prezidentka kritizovala najmä súčasné podozrenia voči niektorým sudcom a sudkyniam, ktoré hovoria o zneužívaní ich právomocí, ovplyvňovaní súdnych rozhodnutí či prijímaní úplatkov. Medzi nimi je napríklad aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala zvyšných ústavných sudcov (fotografie)

„Kritika je na mieste. Stretávame sa totiž stále s takou prílišnou kolegialitou medzi sudcami, čo musí skončiť. V súčasnosti máme viacero výberových konaní na posty predsedov okresných či krajských súdov a bolo by vhodné, ak by sa o tieto posty uchádzali ľudia, ktorí nie sú zaťažení kauzami,“ povedal Gál.

Podľa ministra sa musí viac angažovať aj mladšia justičná generácia. „Chcel by som z tohto miesta vyzvať mladšiu generáciu, aby kandidovala, pretože tak sa môže zmeniť celý systém,“ dodal.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Kritika Čaputovej voči justícii je podľa Gála na mieste, je dôležité zmeniť systém k lepšiemu © SITA Všetky práva vyhradené.