Kríza je podľa Kollára zažehnaná a koalícia ide ďalej. Sulík verí, že s Matovičom našli cestu ako spolu vychádzať

11.3.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 11. marca 13:22

Koaličná kríza je zažehnaná a koalícia „ide ďalej“. Vo štvrtkovej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedal predseda Národnej rady SR (NR SR) a hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Spoločné pracovné obedy

Doplnil, že vo štvrtok bude spoločná tlačová konferencia, alebo vyhlásenie štyroch lídrov koaličných strán. Podľa jeho slov každý niečo získal a niečo stratil. Podotkol, že chyby v komunikácii si vysvetlili a „sústrediť sa treba na pomoc ľuďom“.

Podmienkou Sme rodina podľa Kollára bola napríklad pomôcť ľuďom odložiť splátky úverov či energií. „V blízkom poobedí by sme sa mali všetci štyria lídri postaviť pred vás, pred novinárom,“ doplnil Kollár s tým, že kríza sa skončila. „Neviem povedať, či to bude o druhej, alebo o tretej. Každý má nejaký program,“ povedal.

Kollár doplnil, že lídri koaličných strán sa budú každý utorok stretávať u jedného z predsedov. Dajú si spolu  pracovný obed, aby „vedeli obrúsiť hrany”. Na ňom si budú môcť podľa Kollárových slov v pokoji a pri normálnej atmosfére vyjasniť stanoviská, „aby sme tieto konflikty do budúcna neeskalovali”.

Memorandum dobrého vládnutia

Ako informuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) na sociálnej sieti Facebook, šéf liberálov a minister hospodárstva Richard Sulik je presvedčený, že dohoda má rácio a prispeje k normalizácii vzťahov v koalícii.

Súčasťou dohody bude Memorandum dobrého vládnutia, ktorého dodržiavanie je esenciálne pre ďalšie pokračovanie strany SaS v koalícii.

„Sulík verí, že s Matovičom našli cestu ako spolu vychádzať, komunikovať a dodržiavať dohody. Na útoky z minulosti už nebude reagovať, pretože by to nemalo žiadny prínos pre ďalšie spoločné vládnutie v časoch, keď občania potrebujú pokoj a pomoc od štátu,“ uviedla SaS na Facebooku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Kríza je podľa Kollára zažehnaná a koalícia ide ďalej. Sulík verí, že s Matovičom našli cestu ako spolu vychádzať © SITA Všetky práva vyhradené.