Krúpa sa domnieva, že Žilinkov odmietavý príhovor k obrannej zmluve s USA napísali v Kremli

0
Krúpa sa domnieva, že Žilinkov odmietavý príhovor k obrannej zmluve s USA napísali v Kremli

13.2.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka prejavil znôžkami klamstiev o Dohode o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou USA neznalosť medzinárodných vzťahov a medzinárodných zmlúv.

V dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 to uviedol predseda branno-bezpečnostného výboru parlamentu Juraj Krúpa (OĽaNO).

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) v relácii zdôraznil, že je za týmto účelom na mieste zriadiť na Slovensku štátne zastupiteľstvo. Tvrdenia generálneho prokurátora označil za hanbu pre Slovensko.

„Mám dojem, že prejav Maroša Žilinku k obrannej dohode s USA nebol napísaný na Slovensku, ale v Rusku, kde si ho bol pár dní predtým odkonzultovať,“ podotkol Krúpa.

Aj Klus poukázal na to, že generálny prokurátor bol pred svojim plánovaným vystúpením v parlamente na návšteve v Ruskej federácii.

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Krúpa sa domnieva, že Žilinkov odmietavý príhovor k obrannej zmluve s USA napísali v Kremli © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu