Kuciak sa stal obeťou hľadania pravdy, podľa Milanovej sa nevzdával ani napriek zastrašovaniu

21.2.2022 (Webnoviny.sk) – Ján Kuciak sa stal obeťou hľadania pravdy. Pri príležitosti štvrtého výročia vraždy investigatívneho novinára a jeho partnerky Martiny Kušnírovej to vyhlásila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) vo videu zverejnenom v jej profile na sociálnej sieti.

Nevzdával sa ani napriek vyhrážkam

Podľa ministerky sa Kuciak napriek vyhrážkam a zastrašovaniu nevzdával a odhaľoval prepojenia mafie na štát.

„Byť investigatívnym novinárom nesmie znamenať žiť v strachu o svoj život a život svojich blízkych. Práca, ktorú robia, je pre spoločnosť nezastupiteľná,” uviedla ministerka.

Hoci podľa Milanovej nie každý novinár a novinárka spĺňa všetky atribúty vyváženej a pravdu hľadajúcej žurnalistiky, je dôležité, aby všetci mali vytvorené podmienky na bezpečné, slobodné a nezávislé prostredie.

Boj s mafiou ešte nie je u konca

Zároveň Milanová zdôraznila, že boj s mafiou ešte zďaleka neskončil.

„Jej zažratosť je podobná ropnej škvrne. Na jej odstránenie musíme spojiť sily a nedopustiť, aby sa história opakovala. Nech sú Slovensku v tomto nápomocné aj slobodné a nezávislé médiá,” dodala ministerka kultúry.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana Kočnera.

Viac k témam: Vražda Jána Kuciaka, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuciak sa stal obeťou hľadania pravdy, podľa Milanovej sa nevzdával ani napriek zastrašovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.