Laboratóriá Medirex zaviedli metódu na vyšetrovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19

0
Laboratóriá Medirex zaviedli metódu na vyšetrovanie vzoriek na prítomnosť koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19

„Uvedomujeme si svoju spoločenskú zodpovednosť a chceme pomôcť Slovensku zvládať boj so šíriacou sa epidémiou koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Ďakujem kolegom, že v krátkom čase zaviedli a validovali metodiku PCR, ktorá je potrebná na diagnostiku biologického materiálu pre toto ochorenie,“ uviedol MUDr. Radoslav Bardún, generálny manažér MEDIREX GROUP.    

test na koronavirus

Laboratóriá Medirex sú pripravené pre potreby štátu denne vyšetriť 260 vzoriek. Presný počet bude závisieť od dodávok materiálu nevyhnutného na analýzu.

Laboratóriá Medirex v súčasnej situácii sústreďujú všetky svoje kapacity na pomoc štátu. V prípade nových informácií budú aktuálne informovať verejnosť.

V súčasnej dobe v zmysle záverov zasadnutia krízového štábu laboratóriá nebudú vykonávať preventívne vyšetrenia. Veríme, že spoločne zvládneme túto situáciu a zároveň vyzývame všetkých obyvateľov k zodpovednosti a dodržiavaniu zverejnených preventívnych nariadení.

Železiarne Podbrezová sa na koronavírus pripravili, zamestnancom rozdajú stovky ochranných pomôcok

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu