Čaputová na Globsecu hovorila o pandémii koronavírusu, ukázala naše silné stránky i slabiny

0
Čaputová na Globsecu hovorila o pandémii koronavírusu, ukázala naše silné stránky i slabiny

15.6.2021 (Webnoviny.sk) – Pri pandémii koronavírusu nestačí hovoriť iba o obnove, ale aj o hlbokých štrukturálnych zmenách. Pri príležitosti otvorenia konferencie GLOBSEC 2021 Bratislava Forum to povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Pandémia podľa nej ukázala dôležitosť transatlantického partnerstva členských krajín Európskej únie (EÚ) a Severoatlantickej aliancie (NATO).

Viac o téme: Koronavírus

Hlava štátu počas prejavu uviedla, že pandémia ukázala krajinám nielen ich silné stránky, ale aj slabiny, z ktorých sa musia do budúcnosti poučiť.

Globálne vnímanie

„Pre úspešné zvládnutie kríz musíme najprv uznať ich existenciu a zdieľať vnímanie toho, čo sa deje. Bolo to globálne vnímanie pandemickej hrozby a globálny cieľ zastaviť ju, ktoré zmobilizovali bezprecedentné vedecké a finančné zdroje, aby ochránili našich občanov a naše ekonomiky,“ povedala Čaputová.

Hlava štátu považuje za dôležité aj znalosť medzinárodných pravidiel a ich dodržiavanie. Tie sa podľa nej musia zmeniť tak, aby boli efektívnejšie pre boj s prípadnými budúcimi hrozbami, ktoré vidí napríklad v podobe klimatickej krízy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzinárodná konferencia Globsec 2021

Vojenské konflikty sú rizikom

Potrebu väčšej efektivity pravidiel vidí Čaputová v politických, ekonomických a diplomatických pravidlách. Prezidentka pripomenula, že vojenské konflikty predstavujú riziko nie len pre krajiny, v ktorých sa odohrávajú, ale aj pre všetky ostatné štáty.

Trojdňová konferencia GLOBSEC 2021 Bratislava Forum sa uskutočňuje v priestoroch Grand Hotela River Park a potrvá do štvrtka 17. júna. Hlavnou témou tohto ročníka konferencie je obnova sveta po pandémii koronavírusu. Na konferencii sa zúčastnia prezidenti troch krajín, premiéri troch krajín, 25 ministrov z rôznych krajín sveta a prostredníctvom videokonferencie aj pápež František.

Viac k témam: GLOBSEC 2021, Koronavírus, Pandémia, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová na Globsecu hovorila o pandémii koronavírusu, ukázala naše silné stránky i slabiny © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu