Lajčák ocenil rozvoj vzťahov medzi Slovenskom a Izraelom, Zvi Vapnimu udelil Zlatú plaketu

1.7.2019 (Webnoviny.sk) – Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí v pondelok udelil šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák odchádzajúcemu izraelskému veľvyslancovi Zvi Vapnimu.

Počas vášho mandátu sa podarilo taktiež uskutočniť celý rad úspešných projektov v oblastiach ekonomickej kooperácie, inovácií, kybernetickej bezpečnosti, vzdelávania a cestovného ruchu. Zároveň ste priniesli na Slovensko rad jedinečných izraelských umelcov,“ ocenil Lajčák osobný vklad Vapniho počas jeho štvorročného mandátu.

Minister ocenil tiež rozvoj priateľských vzťahov a všestrannej spolupráce medzi SR a Izraelom v oblastiach pravidelného politického dialógu na úrovni exekutívy a parlamentov oboch krajín.

Osobitne vyzdvihol, že sa počas posledných troch rokov podarilo uskutočniť niekoľko oficiálnych návštev najvyšších ústavných činiteľov SR v Izraeli. Ako ďalej informoval tlačový odbor ministerstva, partneri prebrali aj aktuálny vývoj situácie na Blízkom východe.

Viac k témam: izraelský veľvyslanec na Slovensku, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Lajčák ocenil rozvoj vzťahov medzi Slovenskom a Izraelom, Zvi Vapnimu udelil Zlatú plaketu © SITA Všetky práva vyhradené.