Lana Del Rey uviedla, kedy vydá očakávaný album Norman Fucking Rockwell

1.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americká speváčka Lana Del Rey vydá očakávaný album Norman Fucking Rockwell v piatok 30. augusta. Interpretka tiež prezradila, že novinka bude obsahovať 14 skladieb, pričom ponúkla aj ich zoznam.

Okrem toho sa s fanúšikmi a fanúšičkami podelila tiež o obal nahrávky, na ktorom s ňou na lodi pózuje herec Duke Nicholson, vnuk Jacka Nicholsona. Autorkou obalu je speváčkina mladšia sestra Chuck Grant.

Tracklist albumu Lana Del Rey – Norman Fucking Rockwell

01 Norman Fucking Rockwell
02 Mariners Apartment Complex
03 Venice Bitch
04 Fuck It I Love You
05 Doin’ Time
06 Love Song
07 Cinnamon Girl
08 How to Disappear
09 California
10 The Next Best American Record
11 The Greatest
12 Bartender
13 Happiness is a Butterfly
14 Hope is a Dangerous Thing For a Woman Like Me to Have – But I Have It

Tridsaťštyriročná rodáčka z New Yorku predtým z albumu zverejnila single Mariners Apartment Complex, Venice Bitch, Hope Is a Dangerous Thing for a Woman Like Me to Have – but I Have It a Doin’ Time.

Na štúdiovke sa podieľali aj Jack Antonoff, Laura Sisk, Rick Nowels a Zach Dawes.

Lana Del Rey

… vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka.

Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200.

S nasledujúcou nahrávkou Honeymoon (2015) sa dostala v UK Charte aj Billboarde 200 na druhé miesto a s albumom Lust for Life (2017) oba rebríčky dobyla. Speváčka už stihla získať napríklad dve BRIT Awards, jednu Q Award a jednu Ivor Novello Award. Na konte má tiež štyri nominácie na Grammy a jednu na Zlatý glóbus.

Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: album Norman Fucking Rockwell
Zdroj: Webnoviny.sk – Lana Del Rey uviedla, kedy vydá očakávaný album Norman Fucking Rockwell © SITA Všetky práva vyhradené.