Domov Správy Slovensko Hasiči sa snažia dohasiť požiar pri železnici medzi Spišským Štiavnikom a Gánovcami,...

Hasiči sa snažia dohasiť požiar pri železnici medzi Spišským Štiavnikom a Gánovcami, zrejme ho spôsobil vlak

20.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. júla 2022, 9:14

Hasiči pod Tatrami naďalej zasahujú na mieste požiaru, ktorý vypukol v utorok v popoludňajších hodinách pri železničnej trati v smere od Spišského Štiavnika na Gánovce.

Informoval o tom agentúru SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, podľa ktorého požiar podľa predbežných informácií zasiahol plochu 20 hektárov trávnatého a lesného porastu.

Pomáhajú aj dobrovoľní hasiči

Dvanásti hasiči so šiestimi kusmi techniky z hasičskej stanice v Poprade ešte lokálne dohášajú požiar, realizuje sa aj presné zameriavanie škôd spôsobených na lesnom a trávnatom poraste.

Rozsiahly požiar suchej trávy a krovia bol hasičom nahlásený v utorok približne o 12:30. „Príčina vzniku požiaru je v štádiu šetrenia, ale je tu predpoklad, že vznikol od idúceho vlaku, a následne sa rozšíril ďalej,“ potvrdil operačný dôstojník.

Na mieste zasahovala v utorok okrem dvanástich hasičov z Popradu aj dvadsiatka dobrovoľných hasičov z Vydrníka, Spišského Bystrého, Hranovnice a Spišského Štiavnika, ale aj Hozelca a Šváboviec. Do hasenia bol zapojený aj Modul pozemného hasenia Východ. Požiar sa podarilo lokalizovať večer.

Požiar prerušil dopravu

Pre požiar bola v utorok popoludní na trati medzi Popradom a Vydrníkom prerušená doprava. Hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč pre agentúru SITA potvrdil, že približne o 16:00 sa úsek podarilo sprejazdniť. Viaceré vlaky boli zrušené, iné meškali.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči sa snažia dohasiť požiar pri železnici medzi Spišským Štiavnikom a Gánovcami, zrejme ho spôsobil vlak © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version