Lenka sa pokúsila uškrtiť vlastnú matku, tá pred jej krutosťou vyskočila z balkóna (foto)

21.6.2021 (Webnoviny.sk) – Pezinčanka unikla skokom z balkóna pred dcérou, ktorá sa ju pokúsila uškrtiť. Až doživotný trest odňatia slobody hrozí v prípade preukázania viny 45-ročnej Lenke z okresu Pezinok, ktorej vzniesol vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Ako uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinená v piatok 18. júna dopoludnia v byte v Pezinku vzala po konflikte so svojou 72-ročnou matkou kábel a matku začala škrtiť. „Pri zápase sa však kábel pretrhol. Obvinená sa pokúsila poškodenú uškrtiť šnúrou, koženým opaskom a následne osuškou,“ uviedol hovorca.

Poškodenej žene sa podarilo z bytu dostať na balkón, z ktorého skočila na trávnatú plochu pred domom. Napriek viacerým zraneniam sa jej podarilo utiecť a privolať pomoc. Žena utrpela viaceré poranenia na krku a krčnej chrbtice, pomliaždenia krčnej oblasti a na viacerých miestach tela, ako aj psychickú traumu.

Policajti 45-ročnú Lenku zadržali a eskortovali na policajné oddelenie, kde ju umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval aj podnet k návrhu na jej vzatie do väzby.

Viac k témam: pokus o vraždu, týranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Lenka sa pokúsila uškrtiť vlastnú matku, tá pred jej krutosťou vyskočila z balkóna (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.