Letná olympiáda v Tokiu (golf): Pred posledným kolom delí Sabbatiniho od medaily päť rán

31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatin v sobotňajšom 3. kole mužského turnaja na olympijských hrách v japonskom Tokiu absolvoval ihrisko na 70 rán, čo je jeden úder pod par. V doterajšom priebehu si 45-ročný rodák z juhoafrického Durbanu pripísal 206 rán, čo je sedem úderov pod par a v celkovej klasifikácii mu patrí spoločná 17. priečka s ďalšími desiatimi súpermi.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Sabbatinimu sa veľmi nedarilo

V sobotu sa Sabbatinimu darilo najmenej z doterajších troch súťažných dní. V prvom totiž potreboval 69 rán a v piatok len 67 úderov. Tentokrát sa mu viac darilo v prvej polovici kola.

Na prvej jamke síce zaznamenal bogey, no potom na šiestej až ôsmej si pripísal birdie. Bogey neskôr mal aj na 11. a 16. jamke, bilanciu z druhej polovice si vylepšil birdie na 17. jamke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rory Sabbatini na letnej olympiáde v Tokiu (fotografie)

Turnaj má zatiaľ troch lídrov

Sabbatini bol v sobotu vo flighte s Britom Paulom Caseym a Jhonattanom Vegasom z Venezuely. Golfista z Veľkej Británie priebežne figuruje na spoločnej 3. priečke, Venezuelčanovi patrí zatiaľ 17. pozícia.

Lídrom hodnotenia zostal Američan Xander Schauffele, ktorý má bilanciu 14 rán pod par. O jeden úder viac zatiaľ potreboval domáci Hideki Macujama a je priebežne druhý, Mexičan Carlos Ortiz a spomenutý Brit Casey sú na tretej priečke s dvanástimi údermi pod par. Sabbatiniho tak od medaily aktuálne delí päť rán.

Mužský golfový turnaj na OH v Tokiu vyvrcholí v nedeľu 4. kolom.

Viac k témam: golf – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (golf): Pred posledným kolom delí Sabbatiniho od medaily päť rán © SITA Všetky práva vyhradené.