Kto sa stal najbohatším športovcom Británie? Aká by mala byť jeho partnerka?

Pilot motoristického seriálu F1 Lewis Hamilton sa stal najbohatším športovcom Veľkej Británie. Ako informuje periodikum Sunday Times, majetok 35-ročného Hamiltona vzrástol na 224 miliónov libier (približne 253 miliónov eur) a v tomto smere prekonal aj niekdajšieho futbalistu Davida Beckhama.

Jeho majetok v čase ukončenia kariéry v roku 2013 bol približne 200 miliónov GBP (cca. 226 miliónov eur). Šesťnásobný a úradujúci majster sveta F1 Hamilton je už absolútne najbohatším britským športovcom v 32-ročnej histórii rebríčka.

Lewis Hamilton dlhé roky chodil so speváčkou Nicole Scherzingerovou, ale posledné obdobie mal viacero krátkych románikov. Bola to napríklad modelka Veronica Valleová alebo Zahra Elise. Dokonca sa povráva, že mal aféru aj s českou topmodelkou Petrou Němcovou.

Aká by mala byť jeho partnerka? Hamilton pre Straits Times povedal: „Mala by byť spontánna a mala by mať správne hodnoty. Tým myslím vzťah k deťom, mala by byť skromná, starostlivá, milujúca. Zvnútra by mala byť krajšia ako zvonku.“

Za ostatný rok stúpla hodnota Hamiltonovho majetku o 37 miliónov libier. V hodnotení najbohatších Britov okrem Hamiltona už figuruje len jeden ďalší športovec – severoírsky golfista Rory McIlroy s majetkom 170 miliónov libier.

Briti tiež zostavili rebríček najbohatších športovcov do 30 rokov vo svojej krajine. S majetkom 114 miliónov libier je na čele futbalista Gareth Bale z Realu Madrid, o sedem miliónov GBP menej je hodnota majetku boxera Anthonyho Joshuu. V elitnej desiatke nasleduje ďalších osem futbalistov vrátane Paula Pogbu, Raheema Sterlinga či Daniela Sturridga.

Prečítajte si článok o tom, čo zdieľajú svetové celebrity počas koronavírusu

Zdroj: Webnoviny.sk – Lewis Hamilton sa stal najbohatším športovcom Británie, predbehol aj Beckhama © SITA Všetky práva vyhradené.