Lionel Messi predbehol Cristiana Ronalda vo výške zárobkov. Ako sú na tom ďalšie hviezdy?

19.9.2020 (Webnoviny.sk) – Dlhoročný ostro sledovaný súboj Lionel Messi verzus Cristiano Ronaldo sa deje nielen na futbalovom trávniku, ale aj mimo neho. V zárobkoch až donedávna viedol portugalský kanonier Juventusu Turín, ale znovunájdený syn FC Barcelona je už pred ním.

Podľa magazínu Forbes Argentínčan za minulý rok zarobil 126 miliónov dolárov, z toho 92 miliónov činí jeho futbalový plat a zostávajúcich 34 miliónov príjmy z reklamy a od sponzorov.

Desiatky trofejí s Messim

Ronaldo je na druhom mieste so 117 miliónmi. K základnému platu 70 miliónov treba prirátať 47 miliónov z reklám a marketingu.

“Za 105 rokov vybojovali futbalisti FC Barcelona 64 trofejí. Od roku 2005 a príchodu Messiho pridali ďalších 34 trofejí. Aj táto úžasná štatistika stojí za tým, prečo sa Messiho zárobok vyhupol nad miliardu dolárov pred zdanením. Posledné mesiace sa niesli v znamení často nezmieriteľného boja Messiho s klubom, ktorý sa nakoniec skončil ešte ročným zotrvaním argentínskej superhviezdy na Camp Nou. Všeobecne sa však predpokladá, že v roku 2021 už bezchybné hodinky Messi prestanú tikať v prospech FC Barcelona a všetci budú zvedaví, kam sa poberie,” napísal portál magazínu Forbes.

Po Neymarovi veľká medzera

Za dvojicou “nesmrteľných” Messi – Ronaldo nasleduje duo útočníkov z tímu finalistu nedávnej Ligy majstrov Paríž Saint-Germain.

Brazílčan Neymar zarobí 96 miliónov ročne a Francúz Kylian Mbappé ani nie polovicu z tejto sumy – 42 miliónov.

Najlepšie platený zástupca Premier League je na piatom mieste Egypťan Mohamed Salah (FC Liverpool) s 37 miliónmi. Šiesty je Francúz Paul Pogba z Manchestru United s 34 miliónmi.

Až deviate miesto patrí najlepšiemu strelcovi uplynulej sezóny Ligy majstrov aj nemeckej I. bundesligy Robertovi Lewandowskému. Pri mene poľského kanoniera Bayernu Mníchov svieti suma 28 miliónov USD.

Viac k témam: zárobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Lionel Messi predbehol Cristiana Ronalda vo výške zárobkov. Ako sú na tom ďalšie hviezdy? © SITA Všetky práva vyhradené.