Litva, Lotyšsko a Estónsko vykázali štyroch ruských diplomatov, ide o akt solidarity s Českom

0
Litva, Lotyšsko a Estónsko vykázali štyroch ruských diplomatov, ide o akt solidarity s Českom

23.4.2021 (Webnoviny.sk) – Tri pobaltské krajiny v piatok vypovedali dohromady štyroch ruských diplomatov v rámci solidarity s Českou republikou (ČR).

ČR od soboty minulého týždňa vypovedala desiatky ruských diplomatov pre údajné zapojenie ruských agentov v masívnom výbuchu v českom sklade zbraní v roku 2014.

Litva vyhostila dvoch diplomatov

Litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis informoval, že dvoch pracovníkov ruskej ambasády jeho krajina označila za nežiadúce osoby, „pretože vykonávali aktivity nezlučiteľné s ich diplomatickým postavením“. Do siedmich dní musia opustiť Litvu.

Lotyšsko nebude tolerovať podvratné aktivity

Rezort estónskej diplomacie na Twitteri oznámil, že vypovedal jedného ruského diplomata pre výbuchy v ČR v roku 2014 a uviedol, že sa tým „porušilo medzinárodné právo, narušila sa európska bezpečnosť a stabilita a je to neakceptovateľné“.

Lotyšský minister zahraničných vecí Edgars Rinkevičs povedal, že Lotyšsko sa rozhodlo vypovedať ruského diplomata, pretože krajina „nebude tolerovať podvratné aktivity na svojom území ani na území svojich partnerov a spojencov“.

Vyhostenie ruských diplomatov z Česka

Česká republika vo štvrtok prikázala ďalším 63 pracovníkom ruského veľvyslanectva, aby opustili krajinu.

Predtým Česko vypovedalo 18 ruských diplomatov, ktorých označilo za agentov.

Viac k témam: muničný sklad, výbuch, vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Litva, Lotyšsko a Estónsko vykázali štyroch ruských diplomatov, ide o akt solidarity s Českom © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu