Unikátna výstava chce osloviť najmä mladých „závislých“ na mobiloch

Vo Viedni otvorili múzeum, ktoré ponúka interaktívny priestor na vytvorenie vlastného umenia. Nachádza sa v ňom 24 rôznych miestností, v ktorých si môžu ľudia urobiť fotografie pred stenami rozličných farieb.

foto: Philipp Lipiarsky, www.vienna.at
foto: Philipp Lipiarsky, www.vienna.at

Mladí uprednostňujú život online

V ďalšej miestnosti sa zase nachádzajú malé farebné loptičky, steny s kvetmi či trblietavými konfetami. K dispozícii je aj miestnosť s „falošným jedlom„.

Mladí chodia do múzeí čoraz menej a my sa snažíme proti tomu bojovať s pomocou sociálnych sietí,“ uviedla spoluautorka projektu Petra Scharinger.

„Uprednostňujú život online pred priamou interakciou s reálnym svetom“

Budúcnosť múzeí

Scharinger odhaduje, že denne navštívi nofilter_museum 300 až 500 ľudí.

Myslím si, že toto je budúcnosť múzeí. Hlavnou myšlienkou nie je len mať dobrú selfie, ale aj zabaviť sa, byť schopný interakcie a mať kontakt s umením,“ vyhlásila.

Myslím si, že ľudia trávia s telefónmi veľa času a práve preto sa snažíme skombinovať tento fakt s niečím reálnym a zábavným. Nemyslím si však, že je našou zodpovednosťou ich vzdelávať,“ povedala.

foto: Philipp Lipiarsky, www.vienna.at

Múzeum je vo Viedni len dočasne a jeho tvorcovia by ho radi predstavili aj v iných mestách a krajinách.

Prečítajte si aj rozhovor s maliarkou Marianou Kardošovou

Zdroj: Webnoviny.sk – Loptičky, falošné jedlo aj konfety. Nofilter_museum chce osloviť najmä mladých „závislých“ na mobiloch © SITA Všetky práva vyhradené.