Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN VZŤAHY Zaujímavosti

Ľudia sa nezoznamujú len v baroch a prostredníctvom známych, čoraz častejšie využívajú aj internet

Zdieľať

Väčšina ľudí v Spojených štátoch sa so svojím partnerom zoznámila prostredníctvom internetových zoznamiek. Vyplýva to z rozsiahleho výskumu, ktorý uskutočnili vedci z University of Stratford pod vedením Michaela Rosenfelda a jeho výsledky zverejnilo najnovšie číslo magazínu The Atlantic.

Stúpajú aj bary či kaviarne

Podľa týchto údajov sa prostredníctvom internetových zoznamiek spoznalo so svojimi budúcimi partnermi či partnerkami až 39 percent Američanov.

Dvadsaťsedem percent ich krajanov si našlo partnerov v bare, krčme či kaviarni, a 20 percent párov sa spoznalo prostredníctvom priateľov či známych.

Dáta zozbierali v roku 2017 od päťtisíc respondentov. Výskum ukázal, že podiel osôb zoznamujúcich sa cez internetové zoznamky závratne stúpa. Mierne stúpa aj počet osôb, ktoré si našli partnera v bare, krčme či kaviarni. Všetky ostatné spôsoby nadväzovania kontaktov, naopak, prudko klesajú.

Prečítajte si aj článok o tom, prečo si muži vypýtajú číslo a nezavolajú

Rozdielne výsledky z roku 1995

Pre porovnanie, podobný výskum z roku 1995 ukázal, že najviac, viac ako 30 percent párov, sa zoznamuje prostredníctvom priateľov a známych.

Krčmu, bar či kaviareň vtedy ako miesto zoznámenia sa so svojím partnerom uvádzalo 20 percent ľudí, a rovnako veľa respondentov sa v roku 1995 zoznámilo s budúcim partnerom v zamestnaní.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudia sa nezoznamujú len v baroch a prostredníctvom známych, čoraz častejšie využívajú aj internet © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X