Lýbijčan dostal za smrteľné dobodanie troch mužov v Readingu doživotný trest

0
Lýbijčan dostal za smrteľné dobodanie troch mužov v Readingu doživotný trest

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Líbyjčana, ktorý v lete v anglickom Readingu dobodal na smrť troch priateľov, v pondelok odsúdili na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Takéto tresty bývajú nezvyčajné, no podľa londýnskeho sudcu si ho obžalovaný za daný „nemilosrdný a brutálny útok“ musí odpykať.

Dvadsaťšesťročný Khairi Saadallah 20. júna smrteľne bodol 36-ročného Jamesa Furlonga, 49-ročného Davida Wailsa a 39-ročného Josepha Ritchie-Bennetta, keď boli večer v parku Forbury Gardens.

Útok trval ledva minútu a každý z mužov zahynul v dôsledku jediného bodného zranenia. Útočník tiež zranil ďalších troch mužov. Saadallah, ktorý je v Británii od roku 2012, priznal vinu za vraždy aj pokusy o vraždu.

Saadallah, ktorého už v minulosti odsúdili za napadnutie a krádež, tvrdil, že jeho konanie nebolo značne plánované ani ideologicky motivované. Podľa polície to však bol terorizmus a prokurátori tvrdia, že muž pobodal svoje obete kričiac „Allahu akbar“ (Boh je veľký).

Sudca uviedol, že obžalovaný „sa usiloval presadiť politické, náboženské alebo ideologické dôvody“ a podstatne plánoval útok. Zároveň odmietol argument, že Saadallah v čase útoku trpel duševnou chorobou.

Viac k témam: pokus o vraždu, smrť, teroristický útok, trest smrti, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Lýbijčan dostal za smrteľné dobodanie troch mužov v Readingu doživotný trest © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu