Macron sa snaží dohodnúť s Putinom na deeskalácii napätia na Ukrajine. Šéf Kremľa označil informácie o plánovanej invázii za špekulácie

0
Macron sa snaží dohodnúť s Putinom na deeskalácii napätia na Ukrajine. Šéf Kremľa označil informácie o plánovanej invázii za špekulácie

12.2.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin a jeho francúzsky kolega Emmanuel Macron spolu v sobotu telefonovali a podľa Kremľa dôsledne prediskutovali otázky súvisiace s ruskou bezpečnosťou a riešením separatistického konfliktu na Ukrajine.

Prijatie minských dohôd

Telefonát podľa Elyzejského paláca trval hodinu a 40 minút. Podľa ruského stanoviska, ktoré cituje spravodajský web CNN, Putin poukázal na nedostatočnú odpoveď z USA a NATO na „dobre známe ruské iniciatívy“ či neochotu vedúcich krajín na Západe vytvoriť tlak na Kyjev, aby prijal minské dohody zamerané na ukončenie konfliktu na východnej Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Prezidenti, ktorí sa osobne stretli 7. februára v Moskve, tiež diskutovali o situácii okolo údajne plánovanej ruskej invázie na Ukrajinu.

Ukrajina je „napumpovaná zbraňami“

Kremeľ označil informácie o invázii na Ukrajinu za „provokatívne špekulácie“, ktoré sú sprevádzané „rozsiahlym napumpovaním tejto krajiny modernými zbraňami a vytváraním predpokladov pre prípadné agresívne akcie ukrajinských bezpečnostných síl na Donbase“.

Obe strany uviedli, že sú ochotné pokračovať v dialógu o problémoch, o ktorých diskutovali. Macron podľa stanoviska povedal Putinovi, že „úprimný dialóg nie je zlučiteľný s eskaláciou“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron sa snaží dohodnúť s Putinom na deeskalácii napätia na Ukrajine. Šéf Kremľa označil informácie o plánovanej invázii za špekulácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu