Maďarsko zrejme bezpečnostné opatrenia predĺži, očakáva tretiu vlnu a drastický nárast hospitalizácií

0
Maďarsko zrejme bezpečnostné opatrenia predĺži, očakáva tretiu vlnu a drastický nárast hospitalizácií

25.2.2021 (Webnoviny.sk) – Maďarská vláda plánuje ponechať pandemické opatrenia v platnosti najmenej do 15. marca. Rozhodla tak v súvislosti s očakávaním, že sa v nadchádzajúcich týždňoch ešte zhorší rast počtu nakazených a úmrtí na COVID-19.

Experti očakávajú, že v nasledujúcich dvoch týždňoch sa drasticky zvýši počet hospitalizácií, keď Maďarsko zasiahne „tretia vlna“ pandémie, vyjadril sa vo štvrtok šéf úradu vlády Gergely Gulyás.

Viac o téme: Koronavírus

Reštrikcie, ktoré platia od 11. novembra, ako zákaz vychádzania od 20:00 do piatej ráno, obmedzenie fungovania reštaurácií na donášku a odnos so sebou, zatvorenie divadiel, kúpeľov, hotelov a ďalších zariadení, preto podľa jeho slov musia pokračovať.

Maďarská vláda minulý týždeň spustila anketu medzi obyvateľmi s cieľom zistiť ich názor na uvoľnenie pandemických opatrení a tiež možnosť vydávania certifikátov ľuďom, ktorí prekonali COVID-19 alebo majú za sebou očkovanie. Takéto certifikáty by mali byť podľa Gulyása dostupné od 1. marca a vláda neskôr rozhodne, aké výnimočné práva dá ich držiteľom.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko zrejme bezpečnostné opatrenia predĺži, očakáva tretiu vlnu a drastický nárast hospitalizácií © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie