Maďarský premiér Viktor Orbán sa stretol s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom

0
Maďarský premiér Viktor Orbán sa stretol s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom

17.2.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílsky prezident Jair Bolsonaro vo štvrtok navštívil Maďarsko a stretol sa s tamojším premiérom Viktorom Orbánom. Populistickí lídri na tlačovej konferencii po bilaterálnych rokovaniach v Budapešti poukázali na to, že majú rovnaké postoje v otázkach ako migrácia, kresťanstvo a rodinné hodnoty.

Orbán napríklad oznámil, že Maďarsko a Brazília sa dohodli na zriadení „systému skorého varovania“ na detekciu akýchkoľvek medzinárodných dohôd, ktoré uľahčujú migráciu, a spoluprácu na oponovanie im. Politici sa podľa predsedu maďarskej vlády dohodli na spoločnej pomoci perzekvovaným kresťanským komunitám v Afrike.

Brazília a Maďarsko tiež vo štvrtok podpísali memorandá o porozumení o napredovaní obrannej spolupráce, ako aj v oblasti humanitarizmu, vodného hospodárstva a hygieny.

Bolsonarova návšteva Budapešti je vôbec prvá návšteva brazílskeho prezidenta, čo Orbán nazval „historickou diplomatickou udalosťou“. Uskutočnila sa pritom deň po tom, ako sa brazílsky prezident stretol s ruským kolegom Vladimirom Putinom v Moskve.

Viac k témam: Diplomacia, Imigrácia, Memorandum
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarský premiér Viktor Orbán sa stretol s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu