Majitelia „jabĺčkových“ mobilov sa dočkali, na Slovensku štartuje Apple Pay

26.6.2019 (Webnoviny.sk) – Slováci sa dočkali spustenia mobilnej platobnej a digitálnej peňaženky od spoločnosti Apple. Od stredy u nás štartujú platby prostredníctvom Apple Pay. Termín sa pritom stále posúval, pôvodne mala služba k nám prísť ešte v marci.

Službu ponúknu len niektoré banky

V prvej vlne bude službu ponúkať len niekoľko bánk, a to Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, J&T Banka, mBank, Boon, Edenred, Monese, N26 a Revolut.

Postupne sa však plánujú pridať aj ďalšie. Majitelia mobilov so systémom Android majú pritom možnosť platiť prostredníctvom Google Pay už od minulého roka.

Záujem majiteľov telefónov

Napriek veľkosti projektu a nákladom spojeným s implementáciou a prevádzkou služby Apple Pay majú banky záujem naštartovať poskytovanie uvedenej služby.

Jeden z dôvodov je aj ten, že majitelia telefónov iPhone, majú veľký záujem o túto službu. Dokonca prieskumy hovoria, že držiteľ telefónu iPhone bude zvažovať zmenu banky, ak mu neposkytne službu Apple Pay.

Viac k témam: Apple, Apple Pay, banky, Google Pay
Zdroj: Webnoviny.sk – Majitelia „jabĺčkových“ mobilov sa dočkali, na Slovensku štartuje Apple Pay © SITA Všetky práva vyhradené.