Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 odštartoval netradičný úvodný výkop, slonica Bubi predpovedala víťaza prvého zápasu

0
Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 odštartoval netradičný úvodný výkop, slonica Bubi predpovedala víťaza prvého zápasu

14.6.2024 (SITA.sk) – Futbalové majstrovstvá Európy v Nemecku sa naplno rozbehnú síce až piatkovým prvým stretnutím medzi domácim národným mužstvom a výberom Škótska, podujatie však už napriek tomu má za sebou úvodný, aj keď netradičný výkop. Postarala sa oň africká slonica Bubi, ktorá žije v rezervácii v Durínsku v centrálnej časti Nemecka.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Vo štvrtok dostala za úlohu predpovedať víťaza piatkového zápasu ME 2024 medzi Nemcami a Škótmi, ktorý sa bude hrať v Mníchove. Bubi musela kopnúť loptu smerom k vlajkám Nemecka a Škótska, ktoré boli zavesené na oboch stranách provizórnej bránky pozostávajúcej z balíkov slamy. Lopta sa dokotúľala k nemeckej vlajke.

Bubi, ktorá je pôvodom z Talianska, potom zamávala vlajkou svojho adoptívneho domova a vychutnala si vedro jačmeňa. Ošetrovatelia v nej objavili nadšenie pre futbal náhodou, keď sa jej do výbehu skotúľala lopta a Bubi ju hneď kopla späť. V minulosti sa preslávila úspešným predpovedaním výsledkov MS 2010 chobotnica Paul žijúca v akváriu v nemeckom Oberhausene.

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 odštartoval netradičný úvodný výkop, slonica Bubi predpovedala víťaza prvého zápasu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie