Marek Hrivík mení Švédsko za Rusko, ako elitný center sa upísal tímu KHL Torpedo Nižnij Novgorod

2.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský útočník Marek Hrivík definitívne mení najvyššiu švédsku súťaž za Kontinentálnu hokejovú ligu. Najproduktívnejší a zároveň najužitočnejší hráč SHL podpísal zmluvu s Torpedom Nižnij Novgorod.

Podľa kanadského trénera tohto tímu Davida Nemirovského by sa mal 29-ročný Slovák stať elitným centrom mužstva, od ktorého si sľubuje produktivitu.

Tréner má svoje očakávania

“Je to talentovaný a šikovný útočník a má predpoklady stať sa v našom tíme efektívnym. Jeho kladnými stránkami sú skvelé korčuľovanie aj útočný talent a tiež schopnosť nájsť prihrávkou spoluhráča. Očakávame, že bude úspešný na vhadzovania a bude schopný odohrať viac než 20 minút na zápas. Toto všetko bude pre nás dôležité,” uviedol David Nemirovsky na oficiálnej stránke Torpeda Nižnij Novgorod.

Rusi pripomínajú, že Hrivík počas dvojročného pôsobenia vo švédskom Leksande nazbieral v 94 zápasoch 83 bodov za 26 gólov a 57 asistencií.

Torpedo si zahralo v play-off

Úspešný bol predtým aj v zámorí, kde odohral 24 zápasov v NHL a 374 v AHL. V nich si dokopy pripísal 219 bodov za 80 gólov a 139 asistencií. Pôsobil už aj krátko v KHL, v sezóne 2018/2019 si obliekal dres Víťaza Podoľsk.

Nižnij Novgorod bol v práve skončenej sezóne KHL účastníkom osemfinále play-off. Postúpil tam z posledného ôsmeho miesta vo Východnej konferencii a nemal nárok na jej víťaza. S AK Bars Kazaň prehral 0:4 na zápasy.

Celkovým šampiónom súbojov o Gagarinov pohár sa stal prvýkrát v histórii Avangard Omsk.

Viac k témam: KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Marek Hrivík mení Švédsko za Rusko, ako elitný center sa upísal tímu KHL Torpedo Nižnij Novgorod © SITA Všetky práva vyhradené.