Home BLOG ŠPORT Martin Kližan priznal, že tenis ho nikdy nenapĺňal a už pripustil aj...

Martin Kližan priznal, že tenis ho nikdy nenapĺňal a už pripustil aj koniec kariéry

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská mužská tenisová jednotka Martin Kližan pripustil, že po aktuálnej sezóne možno zavesí raketu na klinec. Bratislavčan nie je spokojný so svojou výkonnosťou a cíti, že svoje zohráva aj to, že nedávno oslávil tridsiatku. „Neviem, čo bude budúci rok. Možno už nebudem hrať tenis,“ odpovedal Kližan na otázku, či si dokáže predstaviť budúcu sezónu bez stabilného trénera.

Nespokojný so svojou výkonnosťou

Martin Kližan, ktorý bol v minulosti vo svetovom singlovom rebríčku ATP aj na 24. mieste a aktuálne mu patrí 83. pozícia, pred pár mesiacmi ukončil spoluprácu s koučom Dominikom Hrbatým a odvtedy nemá stabilného trénera. Medzičasom mu trochu pomáhal Čech Martin Damm.

Aktuálne je Kližan v Bratislave a s tímom sa práve pod vedením daviscupového kapitána Dominika Hrbatého pripravuje na budúcotýždňový domáci zápas 1. skupiny euroafrickej zóny DP proti Švajčiarsku. „Človek nikdy nevie, čo bude. Možno aj duel proti Švajčiarom bude jeden z posledných v Davisovom pohári, ktorý odohrám. Uvidím, čo bude v budúcnosti. Moja výkonnosť už nie je bohvieaká,“ priznal.

Na otázku, či ho ešte tenis napĺňa, poznamenal: „Mňa tenis nenapĺňal nikdy. Hovorím to už dávno, tenis je robota ako každá iná. Nemusíme si nahovárať, ale 99 percent ľudí rovnaká robota po desiatich rokoch prestane baviť. Je to stereotyp, stále to isté dookola. Beriem to ako prácu, nie ako hobby, pretože je to už biznis. A je to ťažké.“

Na súboj proti Švajčiarom sa teší

Na jednej strane pripúšťa možný koniec, na druhej strane však nedáva veľkú šancu, že sa tak stane už v najbližších týždňoch či mesiacoch.

„Nehovorím, že idem skončiť s tenisom. Vravím iba to, že moja výkonnosť je slabá. Neviem, či sa dostanem na isté turnaje. Uvidíme, ako mi to pôjde. Finančná podpora od štátu či zväzu je nulová, takže dovoliť si trénerov ako Dominik Hrbatý či Martin Damm je veľmi náročné. To, čo zarobím na turnajoch, ešte viac zaplatím trénerom. Najlepší tenisti u nás máme nulovú podporu, je to smutné. Čo sa týka nedávneho ukončenia spolupráce s trénerom Hrbatým, áno, svoje zohrali aj financie.“

Na duel proti Švajčiarom, ktorý je na programe 13. a 14. septembra v bratislavskom NTC, sa Kližan teší. „Zase sa stretneme jedna dobrá partia. Zažijeme zábavu a zabojujeme o víťazstvo. Chceli by sme bojovať o postup do svetovej skupiny. Švajčiari neprídu s Federerom a Wawrinkom, takže pre nás je to pozitívnejšie a máme šancu vyhrať. Myslím si, že máme šancu dostať sa na záverečný turnaj do Madridu,“ myslí si víťaz šiestich turnajov na okruhu ATP, ktorého grandslamovým singlovým maximom je osemfinále na US Open z roku 2012.

Viac k témam: Davisov pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin Kližan priznal, že tenis ho nikdy nenapĺňal a už pripustil aj koniec kariéry © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version