Martin sa rozlúčil v prvom kole s Roland Garros, Opelkovi nevzdoroval ani dve hodiny

0

31.5.2021 (Webnoviny.sk) – Po nedeľňajšom vypadnutí Norberta Gombosa sa s hlavnou súťažou dvojhry mužov na grandslamovom tenisovom turnaji Roland Garros v Paríži lúči aj Andrej Martin.

Tridsaťjedenročný bratislavský rodák, ktorý sa počas minulého týždňa dostal na turnaji ATP v srbskom Belehrade do semifinále a prehral v ňom so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom, v pondelok popoludní nestačil na Američana Reillyho Opelku.

V prvom sete brejkol súpera

Aktuálne 108. hráč rebríčka WTA podľahol nasadenej tridsaťdvojke za 115 minút 3:6, 2:6, 4:6. Andrej Martin sa na kurte zdržal len o desať minút dlhšie ako v nedeľu Norbert Gombos.

V prvom sete Andrej Martin hneď v úvode brejkol favorizovaného súpera, vzápätí však sám stratil servis a o vlastné podanie prišiel aj vo štvrtej a ôsmej hre, pričom súperovi vzal servis len raz a set prehral 3:6.

Jedno želiezko

V druhej časti slovenský tenista prišiel o podanie dvakrát, v prvej aj tretej hre, a keďže Opelka nedoprial Martinovi brejk, Američan ho vyhral 6:2.

Aj v treťom sete Slovák dvakrát stratil servis a Američana brejkol len raz, s turnajom sa rozlúčil už po troch setoch. Opelka na postup využil druhý mečbal pri vlastnom podaní.

V hlavnej súťaži na Roland Garros má Slovensko už len jedno „želiezko“, je ním medzi ženami Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v utorok popoludní nastúpi proti Francúzke Kristine Mladenovicovej.

Viac k témam: rebríček WTA, Roland Garros, tenis, tenisový turnaj
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin sa rozlúčil v prvom kole s Roland Garros, Opelkovi nevzdoroval ani dve hodiny © SITA Všetky práva vyhradené.